LUTY – OGŁOSZENIA

1. W sobotę 11 lutego przypada Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Łączymy je z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

W związku z tym w piątek podczas Mszy św. udzielany będzie sakrament chorych.

Sakrament ten rodzi u niektórych katolików wiele lęków i obaw. Często nazywany jest on ostatnim namaszczeniem. Zwleka się z przyjęciem go i dość często wzywa się kapłana dopiero wtedy gdy chory już umarł a zmarłemu przecież nie można go udzielać! Jest to sakrament udzielany osobom żywym!!

Sakrament ten mogą przyjąć:

– osoby poważnie chore w różnym wieku (nawet dzieci), szczególnie przed poważna operacją

– osoby starsze, osłabione przez wiek

Sakrament ten można w ciągu życia przyjąć wielokrotnie. Przejęcie tego sakramentu umacnia chorego i daje siłę w przyjmowaniu cierpienia. Daje również przebaczenie grzechów jeżeli chory nie może się wyspowiadać oraz jeżeli jest taka wola Boga odzyskanie zdrowia.

Jeżeli są jakieś osoby które z różnych racji nie mogą przyjść do kościoła i przyjąć ten sakrament to proszę o przekazanie im tej wiadomości że mogę ich odwiedzić w domu jeżeli sobie tego życzą

2. W środę 8 lutego wypada 2 r. śmierci ks. Edwarda – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

3. ŚRODA POPIELCOWA – wypada 22 lutego – rozpoczyna WIELKI POST

będą 2 mszę św: o godz. 11.00 i 19.00

obowiązuje post ścisły (3-krotny posiłek bezmięsny). Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Droga Krzyżowa – w każdy piątek po Mszy św. – godz. 19.30.

5. Gorzkie Żale w naszej parafii śpiewamy w  niedzielę 20 minut przed mszą św. o godz. 9.00  i  18.00 – zachęcam do udziału.

6. Zachęcam do korzystania Wielkim Poście z sakramentu pokuty – codziennie przed Mszą św. w ciągu tygodnia  – żeby nie zostawić tego na ostatnie dni bo może nie być wtedy takiej możliwości.