Ogłoszenia

1. Trwa czas wakacji – wszystkim wyjeżdzającym na urlop życzę szczęśliwych wakacji i bezpiecznego powrotu. Wszystkich zaś przejeżdżających w odwiedziny do swoich rodzin i znajomych bardzo serdecznie witam w naszej parafii.
  2. W miesiącu sierpniu będę na urlopie. Na parafii będzie mnie zastępował ks. Edward
  3. Po wakacjach rozpoczną się zapisy na przygotowanie do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.
  4. Miesiąc sierpień tradycyjnie w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwie w intencji osób uzależnionych. Wiele zależy też od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się pijaństwu zwłaszcza gdy widzimy nietrzeźwych kierowców.
  5. Bardzo proszę o przystępowanie do spowiedzi w ciągu tygodnia – przed albo po mszy św. gdyż w niedziele każdorazowa dezynfekcja po spowiedzi będzie przeszkadzać w uczestniczeniu we mszy św.
  6. W związku z wytycznymi Rządu dotyczącymi zleceń sanitarnych przeciw wirusowi w trosce tez o nasze bezpieczeństwo bardzo proszę o:

– zachowanie w kościele 2-metrowego dystansu społecznego. Na ta chwile nie ma w kościele obowiazku noszenia maseczek – jest to tylko zalecenie sanitarno epidemiologiczne

– przyjmowanie Komunii św. wyłącznie do ręki i spożycie Ciała Chrystusa zaraz po otrzymaniu

– ci którzy nie przyjmują Komunii św. proszę, aby nie podchodzili do błogosławieństwa

– proszę o przekazywanie sobie znaku pokoju za pomocą uśmiechu czy machania ręką a nie podawania dłoni

– ograniczamy tez śpiew w czasie mszy św.