WAŻNE OGŁOSZENIE – zwiazane z obecną sytuacją

W związku z podwyższeniem w dniu 23 marca 2020 roku przez Premiera UK poziomu bezpieczeństwa przeciw wirusowi i min. zamknięciu na 3 tygodnie wszystkich miejsc modlitwy, musimy sie temu zarzadzeniu podporzadkować. Nasz kościół w związku z tym  też będzie zamknięty.

Musimy zrezygnować z naszych codziennych wieczornych adoracji i spowiedzi.

Księża będą codziennie prywatnie odprawiać Msze św. w zamówionych intencjach.

W każdą niedzielę będzie jednak  transmitowana Msza św. z naszego kościoła.

W każdy piatek ędzie tez transmitawana droga krzyzowa.

Decyzją Prymasa Anglii w tych nadzwyczajnych okolicznościach, tak długo jak będzie to konieczne, zostaje udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę. Zachęcam jednak do duchowego współuczestnictwa we Mszy św., transmitowanej za pośrednictwem internetu lub tv, modląc się w domach i przystępując do duchowej komunii świętej.

O wszystkich kolejnych informacjach dotyczących naszej parafii będę informował na bieżąco. Na dzień dzisiejszy zostaja wstrzymane przygotowania do sakramentu chrztu, I Komunii sw. i bierzmowania. Odwołane tez zostaja wszystkie zaplanowane wydarzenia wielkopostne: rekolekcje, konferencje kosmologiczne, kiermasz swiateczny, spowiedz wielkopostna i przygotowywana Pasja.

Kancelaria parafialna działa cały czas normalnie.

Złączmy się w tym trudnym dla nas wszystkich czasie we wspólnej modlitwie za nas, za nasze rodziny, za całą parafię i o ustanie epidemii.

Aniele Stróżu, pójdź za mnie do kościoła, uklęknij za mnie na Mszy św. Podczas Ofiarowania, zabierz mnie do Pana Boga i podaruj mu moją służbę – to, czym jestem i to, co mam, ofiaruj jako moje dary. Podczas Konsekracji, swoją mocą serafina, adoruj mego Zbawcę prawdziwie obecnego, wznosząc modlitwy za tych, którzy mnie kochają i tych, którzy mnie urazili, i za zmarłych, aby Krew Chrystusa obmyła ich wszystkich. Podczas Komunii Świętej, przynieś mi Ciało i Krew Chrystusa, jednocząc Go ze mną w duchu, by moje serce stało się Jego mieszkaniem. Nieś do Niego błagania, by poprzez Jego Ofiarę, wszyscy ludzie na ziemi zostali wybawieni. Gdy Msza św. dobiegnie końca, zanieś Błogosławieństwo Pana do mojego domu i do domu każdego bliźniego. Amen.

Ks. Rafał

Proboszcz