Ogloszenia na Adwent

  1. Streszczając cały sens Adwentu, możemy określić go jednym słowem: oczekiwanie. My przez całe życie czegoś oczekujemy. Człowiek, który nie oczekuje, to znaczy, że się niczego nie spodziewa, do niczego nie dąży; to bardzo biedny człowiek ograbiony z wszelkich ideałów i nadziei. Adwent to oczekiwanie w corocznej pamiątce narodzin Bożej Dzieciny; Adwent - to również oczekiwanie na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa w majestacie sądu ostatecznego. Wreszcie Adwent – to oczekiwanie Boga w duszy każdego człowieka. Bóg stale przychodzi do każdej duszy przez swoją zbawczą łaskę. Chodzi tylko o to, by człowiek okazji „nie przegapił”, a tym bardziej nie zlekceważył; ale by wyszedł naprzeciw Bogu.

Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Spróbujmy powziąć jakieś adwentowe umartwienia i wyrzeczenia, niech znajdzie się wśród nich także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem.

W środy i piątki msze św. będą mszami roratnymi (czyli razem z Maryja będziemy oczekiwać Jezusa) – bardzo proszę – szczególnie dzieci o przynoszenie świec albo lampionów na tą msze św.  bowiem ta Msza św. rozpoczyna się w ciemności które rozświetlają nasze czuwające świece.

  1. W czwartek 7.12 o godz. 19.00 zapraszam na wyjątkową Mszę św. której przewodniczył będzie ks. Rektor PMK w Anglii. Na tej Mszy św. udzieli specjalnego błogosławieństwa świeckim nadzwyczajnym szafarzom eucharystii w naszej parafii: Andrzejowi Augustynowi, Michałowi Iwaniuk i Mariuszowi Rapa. Ich rolą będzie w sytuacjach nadzwyczajnych: święta i inne uroczystości pomagać w udzielaniu komunii św. Zapraszam do jak największego udziału w tej uroczystości.
  2. W piątek 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej – dwie Msze św. o 12.00 i o 19.00
  3. W niedziele 10 grudnia msza św. rodzinna połączona będzie z wizytą św. Mikołaja i kiermaszem świątecznym obok kościoła – serdecznie zapraszamy.
  4. Przy wejściu do kościoła są do kupienia świece CARITASdochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. świece palimy przez cały okres Bożego Narodzenia – przypomina nam ono światło Chrystusa, które przyszło na ziemię.
  5. W ramach adwentowych przygotowań w piątek sobotę i niedziele 15-17 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na rekolekcje które poprowadzi p. Jacek Pulikowski – uznany w całej Polsce autorytet w sprawach małżeństwa i rodziny, polski ekspert na Synod o rodzinie w Rzymie. Razem z żoną Jadwigą służą swoją wiedzą i  doświadczeniem wielu małżeństwom w kryzysie i przygotowują młodych do założenia rodziny. TEMATEM REKOLEKCJI BĘDZIE RODZINA – szczegóły na plakatach.W czasie rekolekcji będzie specjalne spotkanie dla mężczyzn i ojców oraz – w sobotę możliwość indywidualnych spotkań z panem Jackiem – dlatego zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się żeby ustalić godzinę.
  1. Spowiedź adwentowa:

czwartek 14 grudnia: 11.30 – 12.30

piątek 15 grudnia: 18.00 – 20.30

sobota 16 grudnia: 16.00 – 19.00

Dla ułatwienia proszę korzystać ze spowiedzi również w inne dni tygodnia. Księża będą w konfesjonałach pół godziny przed Mszami św.

  1. Już od dzisiaj można się zapisywać na Zabawę Sylwestrową, którą organizuje Rada Parafialna. Bilety do nabycia u p. Misi – prezes Rady Parafialnej tel. 01189 422911 i w Polskiej Szkole.
  2. Intencje mszalne. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Zarówno za osoby zmarłe jak i za żyjące. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu – jest to też wyraz naszej pamięci i miłości do nich, żyjących zaś Bożej Opatrzności. Przeżywamy różne rocznice, wydarzenia – niech będą one też okazją do podziękowania Bogu za jego opiekę i pomoc.