WRZESIEN – OGŁOSZENIA

1. Wrzesień przemierzamy z Maryją. W piątek 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. 12 września, wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papież Innocenty XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski. Zaś 15 września przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

2. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczął się kolejny rok pracy duszpasterskiej. W związku z tym można już zapisywać dzieci (od 7 roku życia) na przygotowanie do I Komunii św. Oczywiście wszystko zależy od roztropności rodziców, którzy najlepiej znają swoje dziecko. Przygotowania rozpoczną się w niedzielę 1 października. Aplikacje dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione proszę dostarczyć do zakrystii.

Można zapisywać się również w zakrystii na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Katechezy rozpoczną się w sobotę 7 października po wieczornej Mszy św.

3. W tym tygodniu 5-7 wrzesnia (wtorek – czwartek) nie będzie Mszy sw. Wszyscy księża pracujący w Polskiej Misji w Anglii przeżywają swoje rekolekcje. Proszę o modlitwę w ich intencji.

4. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odszedł do wieczności + Henryk Cierpka. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 11 września o godz. 12.00 w naszym kościele. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu.

Loading